Jednoduché spôsoby ako zistiť veľkosť prsteňa

Chceli by ste si kúpiť prsteň cez internet, no neviete akú máte veľkosť prsta? Pomôžem vám s určením správnej veľkosti. Vybrala som najjednoduchšie spôsoby, pomocou ktorých si určíte veľkosť prsteňa aj doma. Ak si chcete byť svojou veľkosťou naozaj istý, tak pridávam aj spôsoby určenia s pomôckou.

 • Spôsob pomocou stužky :
 1. V každej domácnosti sa určite nájde stužka, šnúrka alebo niť . Najlepšie bude, ak si vezmete niečo širšie, aby sa vám dobre značilo. Dajte si stužku pod prst, ktorý chcete odmerať.
 2. Vezmite jeden koniec a dajte ho na vrch prsta, to isté zopakujte s druhým koncom, tak aby sa na prste stretli.
 3. V strede , na vrchu prsta  na povrázok vyznačte, pomocou tenkej fixky, čiarky na oboch koncoch stužky.
 4. Ako keby ste si chceli spraviť obrúčku zo stužky.
 5. To isté spravte aj pre odmeranie veľkosti vášho kĺbu, aby sa prsteň dostal tam aj naspäť;)
 6. Nakoniec povrázok natiahnite a rovnomerne priložte k pravítku – vyznačené rozmedzie udáva veľkosť vášho prsteňa, prsteň sa meria v mm.

 

Prikladám aj názornú ukážku:

 • Jednoduchá matematika TU a TERAZ (vhodné, ak chcete odmerať prsteň TAJNE!) :
 1. Vezmite si váš obľúbený prsteň (alebo prsteň vašej partnerky)
 2. Obkreslite, ostrou ceruzkou, jeho VNÚTORNÝ obvod
 3. Pravítkom odmerajte priemer prsteňa
 4. Čas na jednoduchú matematiku : o (obvod kruhu) = πd; π= 3,14159 , d= priemer

 Treba dávať pozor na to aké mierky používajú e-shopy. My máme veľkosti napísané vo francúzskej mierke a nemeckej mierke..

Pridávam tabuľku , kde si podľa odmeraných milimetrov môžete zistiť francúzsku veľkosť a nemeckú veľkosť (tieto mierky používame my):

 

 • Spôsob pomocou meracieho pásika:

Pre presnejšie určenie veľkosti prsteňa použite merací pásik. Merací pásik z PVC plachty, ktorý sa len tak neroztrhá a nepokrčí, ponúkame na predaj. Objednajte si ho TU. Dá sa použiť viackrát a je vhodný pre šperkárov , alebo handmade predajcov.

Vyzerá takto:

Postup ako ho používať:

 1. Rozstrihnite zárez naznačený na pásiku.
 2. Vložte koniec pásiku zo spodnej strany do zárezu, nasaďte si pásik na prst a odmerajte.
 3. Je potrebné zohľadniť hrúbku vášho kĺbu, prípadne aj to aké prstene máte radšej, voľné, tesnejšie, a podobne. Rozmer prekontrolujte.
 4. Meranie kľudne opakujte viackrát, aby ste si boli istý!

Takýto pásik je aj voľne dostupný a môžete si ho vytlačiť doma, len si skontrolujte či vám sedia mierky. Vytlačte ho v správnej veľkosti! Z dôvodu prípadných nedopatrení – nesprávnej tlači a pod. ho neprikladám, aby ste si veľkosť odmerali naozaj správne.

Ak si od nás budete objednávať prsteň na mieru, tak mi prosím, do poznámky k objednávke napíšte dve veľkosti: veľkosť v oblasti kĺbu a veľkosť v oblasti, kde budete prsteň nosiť.

Toto je výber, podľa môjho názoru, najjednoduchších spôsobov merania prstu. Na internete sa ich hemží ešte trochu viac a aj ľudia majú svoje spôsoby, no ak si chcete byť naozaj istý, tak skočte za zlatníkom, ten vám veľkosť určite rád zmeria. Alebo ak nás stretnete na markete, tak nás o to neváhajte požiadať. 😉

Merací pásik
Objednávka meracieho pásiku. Cena: 2 EUR.